Od września 1943 roku prowadzono na szeroką skalę niemieckie działania odwetowe, które objęły miejscowości: Biały Dunajec, Bielanka, Bustryk, Ciche, Czarny Dunajec, Czerwienne, Dział, Dzianisz, Koniówka, Ludźmierz, Morawczyna, Nowe Bystre, Podczerwone, Raba Wyżna, Ratułów, Rdzawka, Zakopane, Ząb. Podczas tych akcji śmierć poniosło 96 osób pośród, których znalazły się także osoby wspierające oddział „Szaroty” oraz członkowie ich rodzin. Wiele osób zostało aresztowanych i zesłanych do obozów.Nie są to jednak ostateczne liczby, bowiem ciągle pojawiają się nowe dokumenty i ustalenia. Poniżej niepełna lista niemieckich pacyfikacji, które były związane z dziłalnościa oddziału partyzanckiego Wojciecha Duszy "Szaroty.


Biały Dunajec - Stanisław Majerczyk
Bielanka - Franciszek Bielak
Bielanka - Bronisława Bielak
Bielanka - Jan Drąg
Bielanka - Bolesław Lachowski
Bielanka - Anna Szepelak
Bielanka - Władysław Szepelak
Bielanka - Wiktoria Szepelak
Bustryk - Jan Lassak
Ciche - Andrzej Bukowski
Ciche - Franciszek Kaczmarczyk
Ciche - Józef Krzysiak
Ciche - Anna Szymusiak
Ciche - Maria Szymusiak
Ciche - Maria Obrochta
Ciche/Miętustwo - Stanisław Kurdelski
Ciche/Miętustwo - Józef Miętus
Ciche/Miętustwo - Władysław Miętus
Czarny Dunajec - Mieczysław Fojtuch
Czerwienne - Jan Łacek
Czerwienne - Maria Mrugała
Czerwienne - Józef Mrugała
Czerwienne - Andrzej Mrugała
Dział - Alojzy Dzielski
Dział - Franciszek Habas
Dział - Anna Sproch
Dział - Jan Sproch
Dział - Aniela Sproch
Dział - Stanisław Sproch
Dzianisz - Andrzej Bąk
Dzianisz - Katarzyna Długopolska
Dzianisz - Bronisław Kuczek
Dzianisz - Andrzej Kurkowski
Dzianisz - Andrzej Pitoń
Dzianisz - Jan Zubek
Dzianisz - Leopold Zubek
Ludźmierz - Władysław Borzęcki
Ludźmierz - Józef Borzęcki
Ludźmierz - Albin Skawski
Ludźmierz - Józef Szczęch
Ludźmierz - Franciszek Turza
Morawczyna - Wiktoria Baran
Morawczyna - Jan Bienias
Morawczyna - Stanisław Gąsior
Morawczyna - Franciszek Plewa
Morawczyna - Florentyna Plewa
Nowe Bystre - Stanisław Gąsienica "Grapny"
Nowe Bystre - Andrzej Gąsienica "Matus"
Nowe Bystre - Stanisław Gąsienica "Matus"
Nowe Bystre - Józef Łowisz "Łatas"
Nowe Bystre - Jan Łacek
Nowe Bystre - Bronisława Molek "Loska"
Nowe Bystre - Jan Pitoń
Nowe Bystre - Alojzy Polak "Wsiok"
Nowe Bystre - Stanisław Skubisz "Ziemion"
Nowe Bystre - Ludwika Słodyczka "Baca'
Nowe Bystre - Agnieszka Słodyczka "Fucek'
Nowe Bystre - Antonina Słodyczka "Fucek'
Nowe Bystre - Władysław Słodyczka "Fucek'
Nowe Bystre - Antonina Słodyczka "Fucek"
Nowe Bystre - Jan Słodyczka "Fucek"
Nowe Bystre - Franciszek Słodyczka "Fucek"
Nowe Bystre - Jakub Słodyczka "Jasiosek"
Nowe Bystre - Franciszek Słodyczka "Jasiosek"
Nowe Bystre - Stanisław Staszel "Hatos"
Nowe Bystre - Jan Tylka "Jaś"
Nowe Bystre - Andrzej Zubek "Tomek"
Odrowąż - Bronisław Dusza
Odrowąż - Michał Dusza
Odrowąż - Wojciech Dusza "Szarota"
Okolice N Targu - N N
Okolice N Targu - N N
Podczerwone - Wiktoria Żegleń
Podczerwone - Tomasz Harbut
Raba Wyżna - Józef Bieniek
Raba Wyżna - Józef Możdzeń
Raba Wyżna - Katarzyna Możdzeń
Raba Wyżna - Franciszek Wojdyła
Raba Wyżna - Władysław Wojdyła
Raba Wyżna - Maria Zięba
Raba Wyżna - Józef Zięba
Ratułów - Bolesław Byczkowski
Ratułów - Edward Cichy "Prawok"
Ratułów - Józef Kułach
Ratułów - Stanisław Miętus
Ratułów - Antonina Mulica
Ratułów - Władysław Mulica
Ratułów - Jan Mulica
Ratułów - Jadwiga Styrczula
Ratułów - Michał Szeliga
Ratułów - Bronisława Zawadzka
Rdzawka/Obidowa - Antoni Czyszczoń
Zakopane - Wili Gondol
Zakopane - Anna Kałamacka
Zakopane - Maria Wojciechowska
Zakopane - Gustaw Wojciechowski
Ząb - Stanisław Bartol

Na podstawie książki Zbigniewa Sikory "Krwawy Ślad Nieznani Bohaterowie Podhala"